Pravidla TBC série pro rok 2017:

 
Soutěží se v kategoriích:  A (15-29 let), B (30-39 let), C (40-49 let), D (50+), Ženy

 
Závod se jede na 40 až 50 minut (čas vítěze). Počet kol určuje rozhodčí či pořadatel po odjetí prvního (druhého) kola.

Bodování: 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54... až 1bod (POZOR kategorie A - D si navzájem berou body!).Příchozí (tedy neregistrovaní do seriálu) body neberou!

Do celkového pořadí jednotlivců se započítávají 2/3 (zaokrouhlení nahoru), tedy např 7 závodů z 10.

Do pořadí týmů se započítávají body ze závodu dvou nejlepších z týmu a v celkovém hodnocení se škrtá jeden závod.

Přihlášení do seriálu a celkového hodnocení (celkové pořadí, vložené soutěže) je možné na prvních dvou závodech - body do celkového pořadí se počítají až po přihlášení.

Poplatek za včasnou registraci (do 22.9.2017) je: 400 Kč. Vratná záloha za startovní číslo: 100 Kč. Poté se se lze přihlásit za 500 Kč na některém z prvních čtyř závodů (naposledy tedy ve Včelné 8.10.2017).

Registrovaný účastník soutěží v celkovém hodnocení o poháry a věcné ceny.

Cyklistická přilba je povinná!!!!

Upozornění pro pořadatele: (i závodníky)Doporučené startovné pro přihlášené závodníky je 150 Kč

Doporučené startovné pro nepřihlášené závodníky je 250 Kč

POŘADATEL JE POVINEN VYHLÁSIT MINIMÁLNĚ PRVNÍ 3 Z VÝŠE UVEDENÝCH KATEGORIÍ. Toto neplatí, pokud se z uvedené kategorie přihlásí do závodu méně než 3 závodníci.

Vyhlášení dalších kategorií (např. kros kola, MTB, kola, příchozí, kategorie dětí atd.. je čistě na pořadateli)

Propozice na Váš závod zasílejte vždy v pondělí před Vámi pořádaným závodem na email petr. zikmund@centrum.cz

Doporučený start hlavních kateg. mezi 10 a 14 h.

Trať by měla být dlouhá zhruba 1,5 až 2,0 km o šířce 1,5 až 2,5m. Vyvarujte se prosím nebezpečných míst - dlouhé úzké průjezdy, ostré kameny a velké kořeny. Žádoucí je dostatečně široká trať s vyváženým poměrem technických úseků i úseků "do tahu" - tj. dlouhé rovinky. Možné jsou také překážky či schody. Úsek po startu musí umožnit bezpečné předjíždění s minimálním rizikem "zašpuntování" po vjetí do technické části. Trať musí být vyznačena kolíky a mlíkem (možnost půjčení od CT WEBER). Pozici na startu určuje pořadí v seriálu (mimo prvního závodu, zde hraje roli umístění v loňském konečném pořadí). Závodníci se řadí na start tak, jak je vyhlásí rozhodčí, maximálně však 10 závodníků do jedné řady. Závodníci dojeti o kolo a více se neodvolávají a končí v tom samém kole, ve kterém vítěz závodu projede cílem. Pokud není vyznačeno DEPO, je možnost výměny kola v prostoru startu či v místě, které vyhradí pro tento účel pořadatel závodu. 
Vyhlášení seriálu proběhne 25.11.2017 v Bílsku.